XV Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi

11.10.2021

O tym jak ważna jak istotna jest profilaktyka raka piersi mieli okazję przekonać się zaproszeni na Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi, które odbyły się 11 października 2021 r. w MDK „Iskra” w Pile. Wiadomo jak takie spotkania są ważne. To nie tylko spotkanie specjalistów, to także budowanie świadomości, jak ważne znaczenie ma wczesna diagnoza w leczeniu chorób nowotworowych. Powiat Pilski realizował już wiele zadań w tym zakresie, m.in. badań profilaktycznych wczesnego wykrywania nowotworów piersi, płuc i jelita grubego.” – mówił na spotkaniu Krzysztof Sadowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego, obecny na uroczystości.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Pilski. Organizatorami wydarzenia byli: Państwowa Inspekcja Sanitarna           w Pile, Stowarzyszenie Pilski Klub Amazonek, Stowarzyszenie do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna z Piły i Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile.
Podczas spotkania przedstawiono 15 letnią historię obchodów. W trakcie programu zaprezentowano informacje dotyczące profilaktyki chorób nowotworowych i zasad zdrowego stylu życia, program urozmaicony był występami wokalnymi uczniów. Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi były też okazją do uroczystego podsumowania konkursu dla młodzieży szkół ponadpodstawowych pt. „Pamiętaj o profilaktyce – chroń Siebie i Najbliższych”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii zachęcającej kobiety do wykonywania badań profilaktycznych w kierunku raka piersi. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów:
I miejsce – Paulina Jagła – Zespół Szkół Technicznych w Pile
II miejsce – Martyna Płotka – Zespół Szkół Budowlanych w Pile
III miejsce – Dominik Wolański – Zespół Szkół Technicznych w Pile

Nagroda Stowarzyszenia Pilski Klub Amazonek :
Weronika Korpal – Zespół Szkół w Łobżenicy
2 nagrody Stowarzyszenia Europa Donna w Pile :
Julia Michalska – Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile
Martyna Kurdek – Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile
„Marsz Zdrowia”, który co roku był częścią obchodów w tym roku nie odbył się ze względu na sytuację epidemiczną.