Przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Chorym z wizytą u starosty

23.05.2024

Starosta pilski Rafał Zdzierela gościł przedstawicieli Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile: prezesa dr. Pawła Wiszniewskiego, wiceprezes Józefę Wiśniewską oraz członków Zarządu Iwonę Leśniewską, Alicję Graczyk i Sławomira Graczyka.

Towarzystwo na co dzień udziela wszechstronnej pomocy medycznej i społecznej ludziom niepełnosprawnym, przewlekle lub terminalnie chorym oraz ich rodzinom.
Prowadzi domowe i stacjonarne Hospicjum oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Królewskiej 8 w Pile.

Podczas spotkania rozmawiano o współpracy.
- To niezwykła placówka i bardzo potrzebna. Była oczekiwana w Pile od lat. Powstała dzięki wsparciu wielu ludzi i samorządów. Prowadzą ją osoby o wspaniałych umiejętnościach i sercach - mówi starosta.

Każde wsparcie dla Hospicjum jest potrzebne. Mieszkańcy wspierają jego działalność m.in. podczas zbiórek charytatywnych organizowanych na Cmentarzu Komunalnym w Ple 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych.