Szpital Specjalistyczny w Pile wznawia przyjęcia planowe oraz przyszpitalne poradnie.

12.05.2020

- 11 maja -Szpital Specjalistyczny w Pile wznowił przyjmowanie pacjentów na zabiegi planowe, które były wstrzymane z uwagi na panującą sytuację. Szpital zaczyna pracować w normalnym trybie, oczywiście jest zachowany pełen reżim sanitarny. Każdy z pacjentów najpierw poddawany jest testom na obecność wirusa. Następnie, pacjent wypisywany jest na 24 godziny z powrotem do domu, i jeżeli wynik jest negatywny, następnego dnia może pojawić się na oddziale – informuje starosta pilski Eligiusz Komarowski.

W Szpitalu Specjalistycznym otwarte zostały także poradnie przyszpitalne. W poradniach pacjenci będą m.in. przyjmowani pojedynczo co 20 – 30 minut, aby do maksimum ograniczyć ich kontakt.

***
Sytuacja epidemiologiczna na dzien 11 maja 2020 r.: Nadal jedna osoba z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, zamieszkuje ona gminę Miasteczko Krajeńskie. 6 osób ozdrowiało, a 311 osób objętych jest kwarantanną (najwięcej Piła – 106, gmina Wyrzysk – 82 i gmina Łobżenica – 30, najmniej gmina Białośliwie – 6). 6 osób jest hospitalizowanych w naszym Szpitalu Specjalistycznym w Pile, i osoby te oczekują na wyniki próbek.

Tarcza antykryzysowa: Powiatowy Urząd Pracy w Pile – złożonych zostało już 5 501 wniosków o pożyczki. Wypłaconych zostało 1369 pożyczek na łączną kwotę 6 845 tysięcy złotych. Najważniejsze, że dziennie rozpatrywanych jest więcej wniosków niż ich wpływa, i z każdym dniem idzie to coraz sprawniej. Przyznawane są też dofinansowania do kosztów działalności jak i kosztów wynagrodzeń i składek ZUS.
Więcej informacji na stronie pila.praca.gov.pl. oraz:
- infolinia 608 285 452 (pon.-pt. w godz. 7.30 – 19.00);
- tel. 67 215 11 27 i 67 215 11 32 (Piła); 67 286 71 10 (filia Wyrzysk) (pon.-pt. w godz. 7.30-15.30).
- e-mail: pup@pup.pila.pl
- obsługa bezpośrednia: pok. nr 1 (parter).4.

Ważne kontakty:
- dla osób z objawami: lekarz rodzinny, numer 112 lub oddziały zakaźne w Poznaniu: tel. 61 873 92 36 (dla dorosłych, ul. Szwajcarska), tel. 504 907 994 (dla dzieci, ul. Szpitalna) lub z pilska stacja Sanepidu tel. 693 450 561.
- dla osób objętych kwarantanną: nasz numer alarmowy 784 069 152 (całodobowo) lub 61 854 15 42 do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, e-mail: kwarantanna@poznan.uw.gov.pl.

Zdjęcie Szpitala pochodzi ze strony www.powiat.pila.pl