BĘDZIE NOWA KARETKA DLA SZPITALA W PILE

01.10.2018
 
26 września br. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele władz powiatu pilskiego podpisali umowę na dofinansowanie zakupu karetki dla Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Umowę na dofinansowanie zakupu nowego ambulansu dla pilskiego szpitala podpisała wicewojewoda Marlena Maląg. W imieniu władz powiatu Starosta Pilski Eligiusz Komarowski i Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile. Wartość zakupu ambulansu to 312 tysięcy złotych, a dofinansowanie wyniesie 250 tysięcy złotych, co stanowi 80 procent wartości karetki. Powiat Pilski zabezpieczył już w swoim budżecie wkład własny 62 500 zł (20 procent z całej kwoty).
- Sfinalizowaliśmy umowę, a to bardzo dobra wiadomość. Obecnie pilski szpital dysponuje trzema zespołami ratowniczymi, funkcjonującymi w ramach oddziału ratunkowego, jednym specjalistycznym i dwoma podstawowymi. Samochody jednak szybko się zużywają. A transport do szpitala musi być niezawodny – komentuje Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.
Tylko w ubiegłym roku trzy karetki przejechały łącznie ponad 124 tysiące kilometrów. Najstarsza jest z 2011 roku i na liczniku ma już ponad 198 tysięcy km. Ambulanse są więc mocno eksploatowane, gdyż szpital w Pile obsługuje duży region.