Wsparcie DPS-ów w czasie pandemii

23.03.2021

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski odebrał od Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego bon wartości 277 834 zł na wsparcie Domów Pomocy Społecznej w czasie pandemii COVID-19.
Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej, urządzeń i środków dezynfekujących chroniących przed zakażeniem koronawirusem mieszkańców i personel.
- Mamy wzrost zakażeń, dodatkowe środki ochrony są niezwykle potrzebne. Wystąpiliśmy do wojewody o przyznanie dotacji na początku marca, wszystkie procedury trwały bardzo szybko - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Dotacje trafią do wszystkich 5 Domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez Powiat Pilski:
DPS Chlebno - 52.981,08 zł
DPS Dębno - 78.207,42 zł
DPS Falmierowo - 52.932,32 zł
DPS Piła - 47.391,48 zł
DPS Rzadkowo - 46.322,32 zł.

Dodatkowe wsparcie Powiat Pilski otrzymał od Wojewody Wielkopolskiego z "Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla Domów Pomocy Społecznej".