Trwa tydzień walki z depresją

25.02.2021
Zaburzenia depresyjne diagnozuje się u ponad 5 proc. Polaków, a objawy depresyjne pojawiają się nawet u 32 proc. osób w wieku 13-17 lat.  Niestety – liczba ta jest znacznie wyższa biorąc pod uwagę to, że wiele przypadków nie jest zdiagnozowanych.
Ponad 65 proc. Polaków deklaruje, że zauważyło oznaki depresji u kogoś ze swojego otoczenia. Nadal jednak nie umie o niej rozmawiać – a należy pamiętać, że to diagnoza jest dużą szansą na wyleczenie.
Depresja coraz częściej niestety dotyka też dzieci i młodzież. W ramach uwrażliwienia dorosłych na problem depresji wśród nastolatków Ministerstwo Edukacji i Nauki rozpoczęło Kompanię pod hasłem „Nastoletnia depresja. Życie w trybie online/offline – nie pozwól dziecku wylogować się z życia”. W ramach kampanii zostanie przeprowadzony cykl bezpłatnych szkoleń on-line dla nauczycieli oraz dzień otwarty dla rodziców z wykładami ekspertów i bezpłatnymi konsultacjami on-line z lekarzem psychiatrą.
Szczegóły pod linkiem:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/kampania-spoleczno-edukacyjna-nastoletnia-depresja--nie-pozwol-dziecku-wylogowac-sie-z-zycia