Zmarła pilanka zarażona koronawirsuem

30.07.2020

Aktualna sytuacja epidemiczna w gminach powiatu pilskiego 29 lipca 2020 r.

Niestety, zmarła 56-letnia mieszkanka Piły, która była hospitalizowana w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Wyrazy współczucia dla rodziny.
Ponadto przybyła nam kolejna osoba z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, jest to 59- letni mieszkaniec Piły. Obecnie mamy 9 osób zakażonych z Piły, 4 osób oczekuje na wynik badania, 3 osoby są hospitalizowane: 2 w Pile i 1 w Poznaniu.

Od początku pandemii w gminach powiatu pilskiego stwierdzono:
- 36 zakażeń,
- 23 osoby wyzdrowiały,
- 4 osoby niestety zmarły.
Mamy 132 osoby przebywające w kwarantannie, w tym 101 po przekroczeniu granicy, a 31 z powodu decyzji Sanepidu.

Liczba osób objętych kwarantanną w gminach:
Białośliwie – 8,
Kaczory – 0,