Nowy ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w pilskim Szpitalu

30.07.2020

Od 1 sierpnia doktor Jarosław Politowski, dotychczasowy kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Powiatowym w Trzciance, będzie kierował oddziałem Ginekologiczno-Położniczym w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.

Jarosław Politowski to wysokiej klasy specjalista ginekologii i położnictwa, ceniony przez pacjentki. Cechuje go duże doświadczenie, empatyczne podejście do pacjenta i szeroki zakres umiejętności zawodowych oraz organizacyjnych.
- Jestem przekonany, że dotychczasowe sukcesy zawodowe i wysokie kompetencje Jarosława Politowskiego pozwolą dobrze wykorzystać doświadczenie całego personelu Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, wykształcić młody personel, poszerzyć zakres usług medycznych, podnieść renomę oddziału, także w rankingach, w których to pacjentki oceniają jego pracę - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Jarosław Politowski jest absolwentem Akademii Medycznej w Bydgoszczy.
W latach 1992-2013 – po ukończeniu studiów zdobywał doświadczenie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Zna to miejsce i potencjał.
Od 2013 roku sprawuje stanowisko Kierownika Oddziału Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Trzciance.
W tym czasie doktor Jarosław Politowski wdrożył na oddziale wiele nowych procedur operacyjnych, w tym laparoskopowe, umożliwiające pacjentkom szybszy powrót do zdrowia, tym samym do domu.
Stosuje również wiele nowatorskich metod, dostępnych we współczesnej medycynie. Pod jego kierownictwem cały zespół oddziału podniósł swoje umiejętności.
Prowadzony przez niego oddział ginekologiczno-położniczy i noworodkowy w Trzciance został wysoko oceniony przez pacjentki w popularnym rankingu Fundacji Rodzić po ludzku, dzięki czemu szpital w Trzciance zdobył I miejsce wśród oddziałów położniczych w Wielkopolsce.

- To nie ostatni  transfer do naszego szpitala lekarza, dla którego takie wartości jak profesjonalne leczenie, dobro pacjenta, empatia, pewność własnych umiejętności i wrodzona skromność - to wartości nadrzędne - zapowiada starosta.

W Starostwie Powiatowym w Pile we wtorek odbyło się spotkanie Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego z nowym ordynatorem oraz Wojciechem  Szafrańskim, dyrektorem szpitala, Henrykiem Stokłosą, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Pile i Natalią Sobieszczyk, prezes firmy Investa-Bud. Omówiono m.in. kwestie inwestycyjne na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.
- Cel mamy jasno zdefiniowany: „pilska porodówka” ma stać się miejscem przyjaznym i profesjonalnym dla pacjentek najlepszym w promieniu 100 km - podsumowuje starosta Eligiusz Komarowski.