Jubileusz 10-lecia Europa Donna w Pile

06.09.2019

W ostatni weekend wakacji Stowarzyszenie do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Pile obchodziło 10 lat istnienia. W sobotę odbyła się konferencja naukowa, a w niedzielę Rodzinny Piknik Zdrowia.
- To były dla nas bardzo udane dni. Zasadniczym celem naszego działania w ciągu roku jest walka z rakiem piersi i profilaktyka: nauka samobadania piersi oraz  organizowanie dla kobiet badań mammograficznych i USG, które dzięki licznym sponsorom w dużej części dofinansowujemy - mówi Dorota Piechowiak, prezes Stowarzyszenia.

Podczas Rodzinnego Pikniku Zdrowia, zorganizowanego na terenie Państwowej Wyższej  Szkoły Zawodowej, oferta darmowych badań była znacznie szersza. Na plac  PWSZ zajechał  mammobus, osteobus, dermatobus, kardiobus. Można było wykonać USG piersi, badanie słuchu, wzroku, zbadać poziom glukozy, ciśnienia. Obecnych było wielu specjalistów:  onkolog, neurolog, psychiatra, pediatra, dietetyk.
- Z okazji jubileuszu tego dnia poszerzyliśmy naszą ofertę dla mieszkańców. W sumie było 25 lekarzy, a z różnych badań skorzystało około 1000 osób, w tym wielu panów – dodaje zadowolona Dorota Piechowiak.
Piknik było udany, bo przygotowany również wiele atrakcji dla dzieci. Przybyły więc licznie całe rodziny.

Życzenia członkiniom Stowarzyszenia złożył między innymi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz poseł Grzegorz Piechowiak, Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego a także mecenas JolantaTurczynowicz-Kieryłło, która wyraziła swój podziw dla działalności członkiń Stowarzyszenia.
Organizację Rodzinnego Pikniku Zdrowia finansowo wsparł Powiat Pilski.