Krwiodawstwo nie ma wakacji

22.06.2018

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego, na parkingu przed pilskim Starostwem ponownie stanął autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Pojazd dotarł do Piły z Poznania przed południem i przez pięć godzin czekał na chętnych do podzielenia się swoją krwią. Do autokaru regularnie wchodzili kolejni potencjalni krwiodawcy, wśród nich również debiutanci.

W wakacje nie przestajemy pracować. Wprost przeciwnie, potrzeby są jeszcze większe niż poza sezonem urlopowym. Niestety, latem wypadki zdarzają się częściejdlatego będziemy kontynuować zbiórki również w najbliższym czasie – informuje Mirosław Welc, prezes oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile. Dodajmy, że akcję przed Starostwem, wspólnie z PCK zorganizował Wydział Spraw Obywatelskich i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Pile.

Kolejna zbiórka przy udziale Powiatu Pilskiego planowana jest 14 sierpnia. Już teraz serdecznie zapraszamy!