Gdzie dzwonić po pomoc Ważne telefony w czasie epidemii

08.04.2020

W czasach epidemii koronawirusa warto znać numery telefonów, pod które należy zadzwonić, jeśli wystąpią objawy mogące świadczyć o zakażeniu (gorączka, kaszel, duszności).

Przypominamy:
- przede wszystkim dzwonimy na numer alarmowy 112 lub do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

- możemy zadzwonić bezpośrednio na oddziały zakaźne, które przyjmują pacjentów z koronawirusem. Dla mieszkańców powiatu pilskiego są to szpitale w Poznaniu:

- 61 873 92 36 (dla dorosłych ul. Szwajcarska 3),
- 504 907 994 (dla dzieci ul. Szpitalna 27/33).

Możemy także zadzwonić pod numer 693 450 561 – do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile, która - co warto podkreślić - nie udziela porad lekarskich, ale pomoże, jeśli zajdzie taka konieczność, zorganizować transport do szpitala.

Kolejne ważne telefony dla osób poddanych kwarantannie, zwłaszcza tych, które wracają z zagranicy.

Jeśli ktoś potrzebuje odosobnionego miejsca, by nie narażać swoich bliskich w domu, może zadzwonić  do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu: 61 854 15 42 w godz. od 8.00 - 16.00 i również uzyska pomoc.