Akcja dla zdrowia w Dzień Kobiet

11.03.2019

W galerii Atrium Kasztanowa w Pile 8 marca odbyła się kolejna akcja samobadania piersi zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Pile razem ze Stowarzyszeniem Europa Donna i Pilskim Klubem Amazonek. Rak piersi jest bowiem jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych kobiet w Polsce, rocznie umiera na niego 6000 Polek.

Wczesne wykrycie choroby daje szansę na całkowite wyleczenie.
- To już kolejna prozdrowotna akcja, którą organizujemy. Zdrowie jest najważniejsze, a w takim dniu jak Dzień Kobiet, akcja skierowana przede wszystkim do pań, nie była przypadkowa  – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Akcja budziła duże zainteresowanie. Na stoisku znajdowały się fantomy, na których można było się nauczyć samobadania piersi. Można było też wysłuchać fachowych porad i otrzymać ulotki ze szczegółowymi informacji na temat raka piersi i jego leczenia.
Były też upominki i zdrowy poczęstunek. Dla dzieci z kolei Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile zorganizowała kącik z animacjami.