Punkt Szczepień Powszechnych przy Rydygiera 23 w Pile

11.05.2021

11 maja Powiat Pilski uruchomił drugi Punkt Szczepień Powszechnych w Pile. Mieści się on przy ul. Rydygiera 23, blisko Szpitala Specjalistycznego.

W nowym punkcie, podobnie jak na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile, szczepienia odbywają się po wcześniejszej rejestracji poprzez infolinię 989 lub na serwisie pacjent.gov.pl (aby się zarejestrować, nie trzeba posiadać profilu zaufanego).

Punkt Szczepień Powszechnych przy Rydygiera 23 czynny jest od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 15.00.
Na szczepienia w nowo otwartym Punkcie jak dotąd zarejestrowało się około 1600 osób.
- Cały czas można się rejestrować, ze wskazaniem tego Punktu, do czego zachęcam. Przede wszystkim nie ma kolejek, a czas oczekiwania na szczepienie jest krótki. Nad zdrowiem pacjentów czuwają lekarze i pielęgniarki ze Szpitala Specjalistycznego w Pile, co dla wielu mieszkańców, obawiających się o swoje zdrowie, może stanowić dodatkową wartość – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Można przyjechać tu samochodem, autobusem (w pobliżu jest przystanek), rowerem, czy też przyjść pieszo. Kto wybierze się autem, jedzie tą samą drogą jak do szpitala, ale na skrzyżowaniu na ulicy Rydygiera zamiast skręcić w lewo, kieruje się prosto i po kilkudziesięciu metrach w lewo na parking albo dojeżdża pod sam budynek.

W Punkcie przy Rydygiera 23 zorganizowano 3 stanowiska szczepień. Przypominamy, aby przybywać na wyznaczoną godzinę.

Zachęcamy  mieszkańców gmin powiatu pilskiego oraz osoby przebywające na terenie powiatu do szczepień i rejestracji w punkcie przy Rydygiera 23 w Pile. Dojazd jest łatwy i oznakowany. A wielu mieszkańców również spoza Piły zna dojazd do szpitala. Pierwszego dnia pacjenci chwalili organizację szczepień w nowo otwartym Punkcie, które przebiegały sprawnie oraz krótki okres oczekiwania na termin szczepienia.