Światowy Dzień Walki z Rakiem

04.02.2021
4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Jest to dobra okazja, by mówić o profilaktyce i przypominać jak duże znaczenie ma profilaktyka w chorobach onkologicznych.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), nowotwory złośliwe są najczęstszą przyczyną śmierci na całym świecie, powodując około 8,2 mln zgonów rocznie. Każdego roku diagnozuje się około 14 milionów nowych przypadków nowotworów złośliwych.
Powiat Pilski wspiera walkę z rakiem. W 2020 roku  dzięki dotacjom Powiatu Pilskiego udało się rozpocząć modernizację Oddziału Chemioterapii w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. S. Staszica  oraz dofinansować zakup  mammografu cyfrowego z funkcją tomosyntezy (mammografia 3D). Jest to najnowocześniejsze tego typu urządzenie w północnej Wielkopolsce.

Na badania bez skierowania mogą rejestrować się kobiety:
– w wieku 50-69 lat (co 24 miesiące)
– w wieku 50-69 lat, u których w rodzinie wystąpił rak piersi (matka, siostra, córka) (co 12 miesięcy).
Pozostałe pacjentki ze skierowaniem od lekarza.

Rejestracja – przez cały dzień -  tel. 67 21 06 555, 67 21 06 407, 67 21 06 549.