TESTY DLA NAUCZYCIELI

11.01.2021

W Szpitalu Specjalistycznym w Pile oraz Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku w dniach od 11 do 15 stycznia, będą wykonywane testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, szkół specjalnych i pracowników niepedagogicznych.

Każda osoba otrzyma indywidualny SMS z datą i godziną oraz adresem punktu pobrań.

Badania będą dobrowolne i bezpłatne. Testy będą wykonywane metodą RT-PCR. W punkcie pobrań należy okazać dokument tożsamości.

- Zachęcam nauczycieli do skorzystania z tych badań. Dbajmy o siebie i innych - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Warto pamiętać, że na 2-3 godzin przed pobraniem wymazu nie należy jeść i pić, żuć gumy, ssać cukierków lub tabletek na gardło oraz nie należy myć zębów ani stosować płynów do płukania jamy ustnej.