GDZIE MOŻNA SIĘ ZASZCZEPIĆ - LISTA

08.01.2021

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, 15 stycznia br. ma ruszyć proces rejestracji szczepień, poza grupą „0”. Zostanie on podzielony na dwie sfery: szczepienia indywidualnego, gdzie pacjent sam zgłasza się do rejestracji oraz zbiorowego (w tym przypadku NFZ zaprasza do udziału w programie zainteresowane podmioty).
W celu umówienia wizyty, pacjent będzie mógł skorzystać ze specjalnej infolinii (tel. 989),
umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl), za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Aktualnie trwają szczepienia grupy „0”. Są to pracownicy sektora ochrony zdrowia, domów i ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Terminy szczepień poszczególnych etapów zależą od postępów przy ,,etapie 0”.

Etap 1: pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, nauczyciele.

Etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększający mi ryzyko ciężkiego przebieguCOVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

Etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, powszechne szczepienia pozostałej części populacji.

WYKAZ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ W RAMACH NPS przeciw COVID-19 na terenie gmin powiatu pilskiego:

Piła
Szpital Specjalistyczny, ul. Rydygiera
NZOP Zespół Gabinetów Lekarskich "Eskulap" Dariusz Nowakowski, ul. Okrzei
NOPOZ "Medyk" Anna Perucka, ul. Lotnicza
Irena Stefania Szymkowiak, ul. Roosevelta
Gabinet Lekarza Rodzinnego Wiesław Banaś, ul. Łączna

Kaczory
Przychodnia Lekarska Wiesława Krotoszyńska, ul. Pilska

Białośliwie
Centrum Medyczne "Mutmed" Ewa Partyka-Nasrullah, ul. Ks. Kordeckiego

Miasteczko Krajeńskie