Trwa kampania „Uzależnieni od zdrowia”

28.12.2020

W ramach kampanii profilaktycznej Powiatu Pilskiego pn. „Uzależnieni od zdrowia” powstało m.in. pięć spotów filmowych emitowanych w telewizji regionalnej, poruszających trudny temat uzależnień.

W akcję propagującą zdrowy styl życia włączyli się specjaliści, a także Radni Rady Powiatu w Pile, którzy na co dzień spotykają się z tą problematyką wśród mieszkańców: Iwona Schulz (gmina Wyrzysk), Ewa Ramusiewicz (gmina Wysoka), Krzysztof Pabich (Piła), Marek Kamiński (gmina Ujście).

- „Uzależnieni od zdrowia” jest kampanią społeczną, mającą na celu wzrost świadomości na temat szkodliwych zachowań i promocję zdrowego stylu życia. Na ten cel  pozyskaliśmy prawie 78 tys. zotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego –  informuje starosta pilski, Eligiusz Komarowski, który również włączył się w akcję.

W ramach projektu odbyły się również dyżury psychologów, konkurs dla młodzieży na prezentację multimedialną na temat profilaktyki uzależnień, wydrukowane zostały ulotki, plakaty oraz banery zachęcające do zdrowego stylu życia, a także powstał scenariusz sztuki teatralnej dla młodzieży.

Zachęcamy do obejrzenia spotów:
1. Kampania "Uzależnienie od zdrowia" - uzależnienie od papierosów
2. Kampania "Uzależnienie od zdrowia" - uzależnienie od alkoholu