Zapraszamy na darmowe badania piersi na najnowszym mammografie 3D

21.12.2020

Zapraszamy na darmowe badania piersi na najnowszym mammografie cyfrowym 3D do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

- Dzięki uzyskiwanym obrazom możemy oddzielić zdrową strukturę piersi od zmian patologicznych. Technika ta jest o wiele dokładniejsza niż w przypadku tradycyjnych mammografów. Wartość takiego badania rośnie o 40 procent, co pozwoli nam również zmniejszyć liczbę wyników fałszywie dodatnich, które narażały kobiety na duży stres – mówi Iwona Maciejewska- Piwar, kierownik Zakładu Radiologii w szpitalu.

Mammograf kosztował ponad 755 tys. zł, w tym 600 tys. zł dyrekcja szpitala pozyskała z Ministerstwa Zdrowia,155 tys. zł dołożył Powiat Pilski.

- Zależało nam, aby był to mammograf najnowszej generacji i teraz mamy najnowocześniejsze tego typu urządzenie w północnej Wielkopolsce – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Obecnie trwa rozruch urządzenia, ale już można rejestrować się na badania.

Badania są dostępne bez skierowania dla kobiet:
– w wieku 50-69 lat (co 24 miesiące)
– w wieku 50-69 lat, u których w rodzinie wystąpił rak piersi (co 12 miesięcy).
Pozostałe pacjentki na badanie muszą mieć skierowaniem od lekarza.
Rejestracja: tel. 67 21 06 555, po godz. 15.00.: 67 21 06 407, 67 21 06 549