Dodatkowy sprzęt dla szpitali w Pile i Wyrzysku

20.10.2020

Dzięki staraniom Zarządu Powiatu w Pile w ramach projektu pn. "Działania związane z zapobieganiem/łagodzeniem skutków epidemii COVID-19", pozyskaliśmy dodatkowy, nowy sprzęt aby zwiększyć opiekę i bezpieczeństwo mieszkańców.

Szpital Specjalistyczny w Pile otrzymał:

- 3 kardiomonitory, które będą służyć do monitorowania funkcji życiowych pacjenta na sali intensywnej terapii, w trakcie zabiegu na sali operacyjnej, jak również na oddziale intensywnej opieki medycznej.

- 2 łóżka elektryczne: przeznaczone zostaną przede wszystkim dla osób ciężko chorych. Służą do rehabilitacji oraz zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów.

- 3 respiratory: to urządzenia medyczne, które będą wspomagać pacjentów z niewydolnością oddechową.

Szpital Powiatowy w Wyrzysku otrzymał:

- kardiomonitor stacjonarny,

- respirator stacjonarny.

W lecznicy uruchomiono salę izolacyjną w Izbie Przyjęć do której trafił otrzymany sprzęt.