Rusza kampania Powiatu Pilskiego, mająca na celu propagowanie postaw prozdrowotnych i zdrowego trybu życia. W ramach kampanii odbywać się będą spotkania informacyjno-konsultacyjne w pilskich galeriach handlowych, a jej zwieńczeniem będzie event w Galerii VIVO z udziałem gwiazdy - Ani Wyszkoni.

- Tę kampanię możemy zrealizować dzięki środkom, które dodatkowo pozyskaliśmy z Ministerstwa Zdrowia – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.Zapraszam więc mieszkańców naszego powiatu do udziału w tych spotkaniach, ponieważ będzie to doskonała okazja, by porozmawiać z lekarzem czy dietetykiem. Liczymy na to, że uda się w ten sposób zainspirować wiele osób do zmiany złych nawyków żywieniowych lub po prostu do zadbania o własne zdrowie.

W ramach kampanii prozdrowotnej Powiatu Pilskiego odbędzie się osiem spotkań w pilskich galeriach handlowych. Na naszych stoiskach, oprócz porad lekarza, dietetyka czy pielęgniarek, będzie prowadzona nauka samobadania piersi, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, badania poziomu cukru oraz badania poziomu tkanki tłuszczowej. Ponadto dla osób dorosłych przewidziano konkursy wiedzy na temat zdrowego trybu życia, w których do wygrania są ciśnieniomierze, plastry antynikotynowe oraz glukometry. Najmłodszych natomiast zapraszamy do kącika zabaw, gdzie prócz konkursu rysunkowego, będzie malowanie twarzy i modelowanie baloników.

Najbliższe spotkanie pod hasłem „Rakowi mówimy NIE. Profilaktyka=Zdrowie” odbędzie się 4-5 lutego w Galerii Kasztanowa, kolejne 11-12 lutego w Galerii IBI, 18-19 lutego w Galerii VIVO, 25-26 lutego w Galerii TESCO. Czekamy na państwa w godzinach od 14.00 do 18.00. Zwieńczeniem kampanii będzie event 4 marca w Galerii VIVO ze specjalnym udziałem Ani Wyszkoni. Ponadto szef kuchni Zenon Hołubowski zaprezentuje w jaki sposób można przygotować zdrowe potrawy, a trenerzy Calypso zaproszą do wspólnych ćwiczeń.

***

Kampania prozdrowotna prowadzona będzie w ramach projektu poprawy zdrowia publicznego, jaki Powiat Pilski realizuje ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz z budżetu państwa. Warto przypomnieć, iż w ramach tego projektu, w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów sutka, płuc i oskrzeli oraz jelita grubego przebadanych zostało 2600 mieszkańców naszego powiatu. Ponadto wśród mieszkańców prowadzone były badania ankietowe na temat stanu zdrowia i trybu życia, a zebrane dane posłużą do opracowania raportu epidemiologicznego. Zrealizowane zostały również dwie kampanie edukacyjne wśród dzieci i młodzieży, związane z profilaktyką nowotworową oraz promocją właściwych postaw prozdrowotnych.

RAKOWI MÓWIMY NIE PLAKAT KASZTANOWA

 


na górę