Powiat Pilski serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Konkursy są częścią kampanii edukacyjnej „W zdrowym ciele zdrowy duch – odżywianie, relaks, ruch” realizowanej w ramach programu poprawy zdrowia publicznego finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 i budżetu państwa.

Działania adresowane do dzieci i młodzieży powiatu pilskiego związane są w szczególności z promocją zachowań prozdrowotnych, w tym zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. W ramach kampanii, we wrześniu bieżącego roku, w szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach oświatowych zostały przeprowadzone warsztaty na ten temat. Uczestniczyło w nich blisko 900 uczniów. Każdy uczeń otrzymał też „Kompendium wiedzy o zdrowym stylu życia”, a szkoły i placówki edukacyjne Powiatu Pilskiego, zostaną wyposażone w zestawy plansz edukacyjnych na potrzeby pracowni dydaktycznych. Do uczniów adresowane są także konkursy, których laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody.

Uczniów szkół podstawowych zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „W życiu mam swój styl… Zdrowy styl życia”. Prace, w formacie nie większym niż A3, należy nadsyłać do 3 listopada br. W konkursie przewidziano 20 równorzędnych nagród w postaci pakietów złożonych z plecaka, zastawu artystycznego i zestawów naukowych.

Do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (oddzielnie dla każdej z kategorii) adresowane są konkursy wiedzy „Profilaktyka chorób nowotworowych – zdrowy styl życia”.  Aby wziąć udział w tych konkursach uczniowie powinni do 31 października br. wysłać formularz zgłoszeniowy. Uczestnicy tych konkursów 4 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Pile, rozwiązywać będą testy wiedzy. W każdej z kategorii wręczone zostaną trzy nagrody główne (torba sportowa, aparat cyfrowy, pendrive) oraz dziesięć wyróżnień (aparat cyfrowy).

Uroczyste podsumowanie kampanii „W zdrowym ciele zdrowy duch – odżywianie, relaks, ruch”, połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursów, odbędzie się 18 listopada 2016r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile.

Tegoroczna kampania edukacyjna jest drugą, realizowaną w ramach programu „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych” realizowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa. W ubiegłym roku kampania dotyczyła profilaktyki chorób nowotworowych.

Regulamin konkursu dla uczniów szkół podstawowych

Regulamin i karta zgłoszenia do konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych

Regulamin i karta zgłoszenia do konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Plakacik