Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi

24.10.2018
W Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile 23 października odbyło się kolejne wydarzenie poświęcone zdrowiu. Tym razem obchodzono tu Powiatowy Dzień Zdrowia Piersi. Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie Pilski Klub Amazonek, Państwowa Inspekcja Sanitarna w Pile oraz Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile.  

Tym razem pogoda pokrzyżowała nieco plany, bowiem po spotkaniu zaplanowany był tradycyjny Marsz Zdrowia ulicami Piły. Niestety, ze względu na silny deszcz marsz się nie odbył.
Ale cel został osiągnięty, gdyż obchody Dnia Zdrowia Piersi służą przede wszystkim propagowaniu badań profilaktycznych w kierunku raka piersi oraz uświadamianiu kobietom, że choroba nowotworowa nie przekreśla możliwości aktywnego życia. Ciekawy wykład na temat, zarówno profilaktyki, jak i nowotworów piersi wygłosiła Daria Świniuch z Oddziału Chemioterapii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
A uczestników spotkania było wielu, przybyły nie tylko „pilskie Amazonki”, ale również panie zrzeszone w stowarzyszeniu Europa Donna, licznie przybyła młodzież szkół średnich i studenci PWSZ w Pile. Do tego rozstrzygnięto konkurs z zakresu profilaktyki nowotworowej dla młodzieży szkół średnich powiatu pilskiego pod hasłem „Pamiętaj o profilaktyce – chroń Siebie i Najbliższych”.
Nagrodę ufundowaną przez Starostę Pilskiego za zajęcie I miejsca, dla Aleksandry Józiak z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, wręczył Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.