Ratuję życie! W sobotę zapraszamy na szkolenia z pierwszej pomocy

01.03.2018
W galerii Atrium Kasztanowa w Pile już w najbliższą sobotę, 3 marca, kolejna ciekawa akcja prozdrowotna pod hasłem „Potrafię, nie boję się, ratuję życie” organizowana pod patronatem Starosty Pilskiego. Tym razem w godzinach od. 13. do 16 pilscy strażacy będą szkolić z pierwszej pomocy przedmedycznej, a policjanci uczyć przepisów ruchu drogowego.

W programie: ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej, nauka obsługi defibrylatora, konkursy i ćwiczenia w alkogoglach, do tego nauka przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wiele atrakcji dla dzieci.
- Zapraszam serdecznie. To kolejna akcja prozdrowotna skierowana do mieszkańców Piły i powiatu, bo wiem, że w sobotę do galerii przyjeżdżają także mieszkańcy okolicznych gmin. Podczas robienia zakupów warto się zatrzymać na stanowisku zorganizowanym przez nasze służby ratunkowe. Wiedzy o tym, jak ratować ludzkie życie nigdy za wiele – zachęca Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Strażacy tradycyjnie pod galerię zajadą ciężkim sprzętem ratowniczo-gaśniczym z wyposażeniem, który oczywiście będzie można dokładnie obejrzeć. Wewnątrz galerii przewidziano pokaz lżejszego sprzętu. To także gratka dla dzieci, które będą mogły w nim posiedzieć i poczuć magię włączonych syren alarmowych…
- Dorosłych będziemy zachęcać do nauki przywracania oddechu na naszym fantomie. Ćwiczenia są sprawdzoną i jedną z najlepszych form edukacji. A taka umiejętność może nam się w życiu przydać - mówi Zbigniew Szukajło, dowódcza jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 z Komendy Powiatowej PSP w Pile.

Dla najmłodszych z kolei będzie kącik rysunkowy i ulubione przez nie malowanie buziek. A dorośli po wypełnieniu ankiet z podstawowych zasad udzielania pomocy przedmedycznej i przepisów ruchu drogowym będą mogli wygrać apteczki samochodowe. Będą też upominki. Zapraszamy!